Kas ir sīkdatnes?
Sīkdatne ir neliels teksta fails, kurš var tikt ievietots jūsu ierīcē (piem., datorā, viedtālrunī vai planšetdatorā), kad jūs apmeklējat kādu interneta vietni. Sīkdatnes tiek izmantoti, lai palīdzētu vietnēm darboties efektīvāk un ievāktu informāciju šīs vietnes īpašniekam.

Kādiem mērķiem mēs izmantojam sīkdatnes?
Daži no sīkdatnēm, ko izmanto CERTEX Latvija ir nepieciešami un vitāli svarīgi interneta vietnes pareizas darbības nodrošināšanai un jūsu iespējām pārvietoties šajā vietnē un izmantot tās funkcijas. Jums netiek prasīts apstiprināt stingri nepieciešamo sīkdatņu izmantošanu, jo tie ir obligāti, lai mēs varētu nodrošināt šīs interneta vietnes darbību.

Šajā interneta vietnē tiek izmantoti arī tādas sīkdatnes, kuri palīdz mums optimizēt vietnes funkciju darbību, uzlabot jūsu pārlūkošanas procesu, atvieglot vietnes izmantošanu un labāk individuāli pielāgot vietni jūsu interesēm un vajadzībām. Turklāt mēs izmantojam sīkdatnes anonīmas un apkopotas statistikas veidošanai, kas palīdz mums izprast, kā mūsu lietotāji izmanto šo vietni, un veikt attiecīgus uzlabojumus.

Kāda veida sīkdatnes mēs izmantojam?
Šajā interneta vietnē atrodas trīs veidu sīkdatnes:

  • [Sesijas sīkdatnes, t.i., sīkdatnes, kuri tiek īslaicīgi saglabāti tikai vietnes apmeklējuma laikā. Šādad sīkdatnes tiek izmantoti, piemēram, lai identificētu jūsu izvēlēto valodu. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēsti, kad jūs aizverat interneta pārlūkprogrammu.]
  • [Pastāvīgas sīkdatnes, t.i., sīkdatnes, kuri saglabā kādu failu jūsu ierīcē uz ilgu laiku. Šādas sīkdatnes tiek izmantoti, piemēram, ar funkcijām, kuras norāda uz jauno informāciju, kas parādījusies vietnē kopš jūsu iepriekšējā apmeklējuma. Šo sīkdatņu palikšanas ilgums jūsu ierīcē atkarīgs no katra konkrētā sīkdatņa “kalpošanas laika” ilguma un arī no jūsu pārlūkprogrammas uzstādījumiem.]
  • [Trešo pušu sīkdatnes, t.i., sīkdatnes, kuri pieder citiem domēniem, atšķirīgiem no adreses joslā redzamā. Trešo pušu sīkdatnes paver iespēju lietotāja pārlūkošanas vēstures potenciālai izsekošanai.]

Šajā tabulā parādītas konkrētas sīkdatnes, kuras tiek izmantotas mūsu interneta vietnē, katras sīkdatnes mērķis, kādu informāciju šī sīkdatne saglabā, vai tas ir sesijas sīkdatne, pastāvīga sīkdatne vai trešās puses sīkdatne, cik ilgi sīkdatne tiks glabāta un vai kāda no šīs sīkdatnes iegūtā informācija tiks pārsūtīta kādam citam uzņēmumam vai organizācijai.

Sīkdatnes Mērķis Uzglabātie dati Ilgums Izpaušana
__cfduid To izmanto satura tīkls Cloudflare, lai identificētu uzticamu datu plūsmu internetā. Tas neatbilst nevienam lietotāja ID jūsu interneta pārlūkprogrammā un neglabā nekādu personiski identificējamu informāciju. 1 gads Tawk.to
ASP.NET_SessionId Vispārēja mērķa platformas sesijas sīkdatne, kas tiek izmantota ar Microsoft .NET bāzes tehnoloģijām uzrakstītās vietnēs. Parasti tiek izmantota, lai serveris uzturētu anonimizētu lietotāja sesiju. Šī sīkdatne neglabā nekādu informāciju par lietotāju. Pazūd, kad lietotājs atstāj vietni Nevienai trešajai pusei
_dc_gtm_UA-# Šī sīkdatne ir saistīta ar vietnēm, kurās tiek izmantots Google Tag Manager citu skriptu un kodu ielādei lapā. Šī sīkdatne neglabā nekādu informāciju par lietotāju. Sesijas Google Tag Manager
__utm.gif Google Analytics Tracking Code (izsekošanas kods), kas reģistrē informāciju par apmeklētāja pārlūkprogrammu un datoru. Informācija par lietotāju, kas nav nekāda personiski identificējama informācija, bet gan tāda informācija kā pārlūkprogrammas valoda, ekrāna izšķirtspēja, atsauces vietne u.c. Sesijas Google Analytics – izmanto, lai uzlabotu vietnes pārlūkošanas procesu.
__utma Ievāc datus par to, cik reizes lietotājs apmeklējis vietni, un arī pirmā un nesenākā apmeklējuma datumus. To izmanto Google Analytics. Cik reizes lietotājs apmeklējis attiecīgo vietni. 2 gadi Google Analytics – izmanto, lai uzlabotu vietnes pārlūkošanas procesu.
__utmb and __utmc Reģistrē laika zīmogu ar precīzu laiku, kad lietotājs piekļuvis vietnei. To izmanto Google Analytics, lai aprēķinātu vietnes apmeklējuma ilgumu. Cik ilgu laiku lietotājs pavadījis attiecīgajā vietnē. Sesijas Google Analytics – izmanto, lai uzlabotu vietnes pārlūkošanas procesu.
__utmt Tiek izmantots serverim iesniegto pieprasījumu paātrināšanai Nekāda personiski identificējama informācija Sesijas Google Analytics – izmanto, lai uzlabotu vietnes pārlūkošanas procesu.
__utmz Ievāc datus par to, no kurienes ieradies lietotājs, kādu meklēšanas rīku izmantojis, uz kurām saitēm klikšķinājis un kādus meklēšanas terminus izmantojis. To izmanto Google Analytics. Atsauces informācija 6 mēneši  
_ga Šīs sīkdatnes tiek izmantotas unikālu lietotāju atšķiršanai, piešķirot tiem nejauši ģenerētu numuru kā klienta identifikatoru. Client Identifier (anonīmi identificē pārlūkprogrammas darbības reizi.) 2 gadi Google Analytics – izmanto, lai uzlabotu vietnes pārlūkošanas procesu.
_gid Šīs sīkdatnes tiek izmantotas unikālu lietotāju atšķiršanai, piešķirot tiem nejauši ģenerētu numuru kā klienta identifikatoru. Client Identifier (anonīmi identificē pārlūkprogrammas darbības reizi.) Sesijas Google Analytics – izmanto, lai uzlabotu vietnes pārlūkošanas procesu.
collect Tiek izmantotas datu sūtīšanai Google Analytics par apmeklētāja ierīci un rīcību. Izseko lietotāju dažādās ierīcēs un mārketinga kanālos. Anonīma informācija par lietotāju Sesijas Google Analytics
GPS Reģistrē unikālu ID mobilajās ierīcēs, lai ļautu veikt izsekošanu uz ģeogrāfiskās GPS atrašanās vietas pamata Unikāls ID Sesijas Youtube.com
YSC Reģistrē unikālu ID, lai uzturētu statistiku par to, kādus YouTube videoierakstus lietotājs skatījies. Unikāls ID Sesijas Youtube.com
__tawkuuid Nav klasificēts   179 dienas Tawk to
ss Nav klasificēts   Sesijas Tawk to
exvat Nav klasificēts   9 dienas Inline script
Tawk_57dbea2260af0d7233b89deb Nav klasificēts   179 dienas Tawk to
TawkConnectionTime Nav klasificēts   Sesijas Tawk to
awkUUID Nav klasificēts   179 dienas Tawk to


Google Analytics
CERTEX Latvija izmanto rīku Google Analytics, tostarp arī Google Tag Manager, informācijas ievākšanai par interneta vietnes izmantošanu. Mērķis ir gūt labāku izpratni par mūsu lietotāju vajadzībām un izstrādāt labāku saturu mūsu vietnes apmeklētājiem. Saglabājot jūsu datora pārlūkprogrammā Google Analytics sīkdatnes, mēs varam, piemēram, novērot, kāda veida informāciju jūs pieprasāt vai kuras funkcijas jums ir svarīgas.
Google Analytics ievāc IP adresi, kas tiek jums piešķirta interneta vietnes apmeklējuma dienā. Lai vēl vairāk aizsargātu jūsu konfidencialitāti, mēs izmantojam tā saucamo IP anonimizāciju datu ievākšanai ar Google Analytics. Tas nozīmē, ka tiek maskēti jūsu IP numura pēdējie cipari, piemēram, 193.188.156.xxx.
CERTEX Latvija nekombinē ar Google Analytics palīdzību ievākto informāciju ne ar kādu citu (personiski identificējamu informāciju).
Google iespēja izmantot un kopīgot ar Google Analytics ievākto informāciju par jūsu apmeklējumiem vietnē ir ierobežota ar Google Analytics Pakalpojumu noteikumiem, kas ir pieejami šeit: http://www.google.com/analytics/terms/us.html, un Google Konfidencialitātes politiku, kas ir pieejama šeit: http://www.google.com/intl/en/policies/privacy
Jūs varat neļaut Google Analytics atpazīt jūs atkārtotos vietnes apmeklējumos, dezaktivējot pārlūkprogrammā sīkdatnes.

Čats
Šajā interneta vietnē čatu nodrošina Tawk.to.
Čats tiek ievietots ar skripta palīdzību vietnes avota kodā. Izmantojot čata funkciju, jūs automātiski izmantojat Tawk.to. pakalpojumu. Tawk.to saglabā, atbalsta un rediģē datus dažādās vietās gan Eiropā, gan ārpus tās. Visi dati, kas tiek ievadīti ar čata lodziņa palīdzību, tiks pārsūtīti uz Tawk.to un saglabāti. Tawk.to tiks sertificēts ES – ASV Privacy Shield Frameworks (konfidencialitātes aizsardzības sistēmās) un ievēros datu aizsardzības prasības, pārsūtot personas datus no ES uz ASV, lai atbalstītu transatlantijas komerciju.
Saglabātie dati ir šādi: čata reģistrs, norādītais vārds, IP adrese čata laikā un izcelsmes valsts. Šie dati netiks nodoti trešajām pusēm un tiek izmantoti tikai ar biznesu saistītai saziņai un iekšējai statistikai. Čata reģistrus saglabā Tawk.to, un pēc pamatota laika tie tiek automātiski izdzēsti.
Mēs nevaram nekādi ietekmēt Tawk.to iekšējo rīcību ar datiem un to izmantošanu. Izmantojot čatu, jūs piekrītat savu datu pārsūtīšanai un izmantošanai, kā aprakstīts iepriekš.
Tawk.to darbojas atbilstoši GDPR: https://www.tawk.to/data-protection/gdpr/
Tawk.to Standarta lietošanas noteikumi atrodami šeit: https://www.tawk.to/privacy-policy/

Kā novērst un/vai izdzēst sīkdatnes
Lielākajai daļai interneta pārlūkprogrammu ir sākotnēji noteikts uzstādījums automātiski pieņemt sīkdatnes. Jūs varat izmainīt programmas uzstādījumus, lai bloķētu sīkdatnes vai lai brīdinātu par to sūtīšanu uz jūsu ierīci. Varat arī izvēlēties izdzēst visus jūsu ierīcē saglabātas sīkdatnes.

Kā izdzēst sīkdatnes vai modificēt pārlūkprogrammas uzstādījumus, ir norādīts katras pārlūkprogrammas instrukcijās vai palīdzības funkcijā, ar ko ir aprīkots vairākums interneta pārlūkprogrammu. Ja jūs šīs vietnes apskatei un apmeklēšanai izmantojat dažādas ierīces (piem., datoru, viedtālruni, planšetdatoru u.c.), būs jānoregulē katras ierīces pārlūkprogramma atbilstoši jūsu sīkdatnes preferencēm.
Ņemiet vērā, ka tad, ja jūs dezaktivēsiet mūsu izmantojamas sīkdatnes, tas var negatīvi ietekmēt mūsu vietnes apmeklējuma procesu. Piemēram, varbūt nebūs iespējams apmeklēt visas vietnes daļas un dažas tās daļas varbūt nespēs pareizi funkcionēt.
Ja nevēlaties, lai mēs jūsu ierīcē izmantojam sīkdatnes, iesakām izmainīt pārlūkprogrammas uzstādījumus, kā paskaidrots iepriekš.

Sīkdatņu politikas izmaiņas un jautājumi
Šajā politikā laiku pa laikam var tikt veiktas izmaiņas. Šī sīkdatņu politika pēdējo reizi tika atjaunināta 2018. gada 25. jūnijā.