Kā izvēlēties tērauda trosi?

Kā izvēlēties tērauda trosi?


 

Atbildiet uz jautājumiem un atvieglojiet sev troses izvēli

Pasūtot tērauda trosi pareizi izvēlieties tās tipu, konstrukciju, izmēru un garumu. Sekojiet ražotāju rekomendācijām un pārliecinieties vai trose atbilst celšanas iekārtas specifikācijai.
Brīdinājums! Nepareiza troses izvēle var novest pie troses darba mūža saīsināšanās, vai arī pie celšanas iekārtas bojājuma.
Uzdodot pareizos jautājumus, Jūs atvieglosiet sev pareizās troses izvēli. Ja Jūs saņemat atšķirīgas atbildes izvēlieties biežāk sastopamo atbildes variantu. Lai saņemtu sīkāku informāciju sazinieties ar CERTEX.

  JAUTĀJUMS

ATBILDE

"JĀ"

ATBILDE

"JĀ" un "NĒ"

ATBILDE

"NĒ"

1. Nepieciešamas pretrotācijas īpašības? Trose ar pretrotācijas īpašībām Trose ar pretrotācijas īpašībām 6,8 vai 10 vijumu trose
2. Nepieciešama liela trūkšanas slodze? Speciāla trose, kompaktēta. Trose ar metāla serdi. -----
3. Daudz izliekumu? Vairākvijumu trose ar maza diametra ārējām dzīslām. Vairākvijumu trose ar maza diametra ārējām dzīslām. -----
4. Liels ārējais nodilums? Trose ar liela diametra ārējām dzīslām. Trose ar liela diametra ārējām dzīslām. -----
5. Uztīta vairākos slāņos? Zz,Ss tinuma rose, kompaktēta. ----- Parastā tinuma trose.
6. Deformācijas bojājumu risks? Trose ar plastmasas starpslāni noslēgtu serdi. Trose ar plastmasas starpslāni noslēgtu serdi. -----
7. Liels troses novirzes leņķis? Trose ar plastmasas starpslāni noslēgtu serdi. Trose ar plastmasas starpslāni noslēgtu serdi. -----
8. Spole ar kreiso rievojumu? Labā tinuma trose. ----- Kreisā tinuma trose.
9. Kārtotājs kreisā tinuma spolei? Labā tinuma trose. ----- Kreisā tinuma trose.
10. Agresīva vide? Cinkota / Nerūsējoša tērauda trose. Cinkota / Nerūsējoša tērauda trose. Necinkota / Cinkota trose.

Tērauda troses ar pretrotācijas īpašībām

Lai sasniegtu pēc iespejas mazāku rotācijas tendenci pie lieliem pacelšanas augstumiem, tiek lietotas troses ar pretrotācijas īpašībām. 

Troses ar pretrotācijas īpašībām ir veidotas no vairākiem vijumu slāņiem. Katrs slānis ir savīts uz pretējo pusi tādā veidā, lai griezes moments starp slāņiem izlīdzinātos.

Augstas izturības tērauda troses

Pieprasījums pēc tērauda trosēm ar lielākām trūkšanas slodzēm un ilgāku kalpošanas laiku ir veicinājis attīstību no standarta trosēm uz "speciālajām tērauda trosēm", kuras tiek lietotas smagos darba apstākļos.

Speciālās troses pārsvarā ir ražotas no stieplēm ar augstu stiepes izturības klasi, bieži no kompaktētām stieplēm, lai iegūtu lielāku metāla šķērsgriezuma laukumu, attiecīgi iegūstot lielāku trūkšanas slodzi. Rezultātā iegūst lielāku celtspēju, salīdzinot ar citām tāda paša diametra trosēm. Kompaktētai trosei ir ilgāks kalpošanas laiks.

Dažās jomās nepieciešamas troses ar īpaši labu konstruktīvo noturību un īpaši mazu iekšējo berzi. Šādos gadījumos lieto troses ar plastmasas starpslāni noslēgtu serdi.

Speciālās troses ir dubulti paralēla vijuma, kas nozīme to, ka gan stieples, gan vijumi ir savstarpēji paralēli. Tas novērš stiepļu savstarpējo krustošanos un plaisu veidošanos.

Visām speciālajam trosēm ir kopīgas šādas īpašības: mazāka iekšējā un ārējā berze, zemas izmēru pielaides, tās ir lokanākas, apaļāka šķērsgriezuma forma un lielāks kontaktlaukums ar iekārtu skriemeļiem. Ar šo tiek panākts ilgāks troses kalpošanas laiks.

Minimālā un aprēķinatā tērauda troses trūkšanas slodze

Minimālā trūkšanas slodze
Minimālais trūkšanas spēks (minimālā trūkšanas slodze) izteikta kiloņūtonos, ir slodze par kuru zemāk trose nedrīkst pārplīst to pārbaudot uz trūkšanu.

Aprēķinatā trūkšanas slodze
Trūkšanas slodze tiek aprēķināta ņemot vērā katras dzīslas metāla šķērsgriezuma laukumu  trosē un to stiepes izturības klasi. Kopējais metāla laukums ir tieši proporcionāls troses nominālā diametra kvadrātam. Laukuma zudumi dēļ dzīslu un vijumu savīšanas netiek ņemti vērā.

Vai jums ir jautājumi?

Ja jums ir papildus jautājumi, lūdzu sazinieties ar mums un mēs jums atbildēsim.

[hubspot]