Augstas izturības tērauda troses

Pieprasījums pēc tērauda trosēm ar lielākām trūkšanas slodzēm un ilgāku kalpošanas laiku ir veicinājis attīstību no standarta trosēm uz "speciālajām tērauda trosēm", kuras tiek lietotas smagos darba apstākļos.

Speciālās troses pārsvarā ir ražotas no stieplēm ar augstu stiepes izturības klasi, bieži no kompaktētām stieplēm, lai iegūtu lielāku metāla šķērsgriezuma laukumu, attiecīgi iegūstot lielāku trūkšanas slodzi. Rezultātā iegūst lielāku celtspēju, salīdzinot ar citām tāda paša diametra trosēm. Kompaktētai trosei ir ilgāks kalpošanas laiks.

Dažās jomās nepieciešamas troses ar īpaši labu konstruktīvo noturību un īpaši mazu iekšējo berzi. Šādos gadījumos lieto troses ar plastmasas starpslāni noslēgtu serdi.

Speciālās troses ir dubulti paralēla vijuma, kas nozīme to, ka gan stieples, gan vijumi ir savstarpēji paralēli. Tas novērš stiepļu savstarpējo krustošanos un plaisu veidošanos.

Visām speciālajam trosēm ir kopīgas šādas īpašības: mazāka iekšējā un ārējā berze, zemas izmēru pielaides, tās ir lokanākas, apaļāka šķērsgriezuma forma un lielāks kontaktlaukums ar iekārtu skriemeļiem. Ar šo tiek panākts ilgāks troses kalpošanas laiks.