WLL, SWL un MBL

Terminu WLL, SWL un MBL apraksts


 

Pacelšanas jomā ir jāievēro daudzi termini, un ir svarīgi zināt, ko tie nozīmē, lai veiktu drošu celšanas aprīkojuma izvēli. Šeit mēs izskaidrojam atšķirību starp dažiem terminiem

WLL (working load limit)

ir izplatīts saīsinājums, ja runa ir par celšanu. Tas apzīmē celtspējas ierobežojumu. WLL norāda preces ražotājs. Tas nozīmē, ka tā ir maksimālā slodze, ko nefiksētais pacelšanas agregāts ir paredzēts celt ražotāja norādītajos apstākļos. 

SWL (safe working limit)

ir saīsinājums drošai darba slodzei. SWL agrāk bija plaši lietots termins, taču vārda "drošs" juridiskā nozīmes dēļ, termins lielā mērā tika aizstāts ar WLL. Kopumā SWL mūsdienās atbilst WLL visam celšanas aprīkojumam zem celtņa āķa, piemēram, āķiem, šeikeliem un citam celšanas aprīkojumam. Celtņiem, pacēlājiem un vinčām izmanto terminu "kravnesība". Kravnesība parasti ietekmē pacelšanas sijas vai zem celtņa āķa samontētās pacelšanas iekārtas svars.

Terminu "droša darba slodze" joprojām var lietot, un tas attiecas uz samazinātu slodzi, pamatojoties uz īpašiem apstākļiem lietošanas vidē. Kompetentai personai pirms celšanas vienmēr ir jāveic riska novērtējums, lai noteiktu, vai var tikt ietekmēta kravnesība. 

Minimālā trūkšanas slodze, MBL/MBF"

vai "minimālā trūkšanas slodze/spēks" norāda slodzi vai spēku, kas jāsasniedz, pirms celšanas iekārta var salūzt vai tikt pakļauta izmaiņām, kuru dēļ krava var izkustēties. Minimālā trūkšanas izturība ir spēks, kas jāiegūst, veicot plīsumu pārbaudes. Slodze ir norādīta kg/t un jauda kN (kiloņūtonos). 

Drošības koeficients (SF)

ir termins, kas norāda attiecību starp WLL un MBL, t.i., par cik aprīkojums ir izturīgāks, salīdzinājumā ar to, kādai celtspējai tas ir konstruēts. Drošības koeficients ir norādīts standartā katram pacelšanas diapazonam un parasti ir no 4:1 līdz 7:1.

Tādējādi maksimālo slodzi var aprēķināt kā WLL = MBL/SF. 

Pārbaudes slodze

ir slodze, kurai ražotājs ir pakļāvis izstrādājumu slodzes pārbaudes laikā. Ar kādu slodzi produkts vismaz ir jāpārbauda, ir noteikts standartā.

Atcerieties! Saliekot vairākas celšanas komponentes celšanas aprīkojumā, ir svarīgi atcerēties, ka komponente ar mazāko celtspēju nosaka kopējās celšanas aprīkojuma WLL.

Celšanas iekārtam WLL paziņojumi attiecas uz taisnu celšanu vienā daļā. Paceļot ar vairākām daļām vai citos celšanas veidojumos, maksimālā slodze tiek aprēķināta, pamatojoties uz norādīto koeficientu.

Kopsavilkums:

WLL

Maksimālā slodze, ko nefiksēta celšanas palīgierīce ir konstruēta celt, saskaņā ar ražotāja norādītajiem nosacījumiem.

SWL

Agrāk izplatīts termins, bet mūsdienās tas ir aizstāts ar WLL visam celšanas aprīkojumam zem celtņa āķa. Šis termins joprojām tiek lietots ārzonas/jūrniecības nozarē.

MBL

Norāda minimālo slodzi vai spēku, kas jāsasniedz, pirms celšanas aprīkojums var salūzt vai var rasties izmaiņas, kas izraisa kravas izkustēšanos.

Nominālā kravnesība

Izmanto celtņiem, pacēlājiem un vinčām, lai norādītu, ko tie var droši pacelt.

Drošības koeficients

Cik daudz izturīgāks ir aprīkojums salīdzinājumā ar to, cik lielai celšanai tas ir konstruēts.

Pārbaudes slodze

Slodze/svars, kuram ražotājs ir pakļāvis preci pārbaudes laikā

Vai jums ir jautājumi?

Ja jums ir papildus jautājumi, lūdzu sazinieties ar mums un mēs jums atbildēsim.

[hubspot]